1396-06-22 14:25
نادر مشایخی در نشست خبری مشترک با مدیرعامل انجمن ام اس ایران؛ موسیقی ۳۵ سال زندگی با ام اس را برایم آسان کرد.
نشست خبری استاد مشایخی و جناب آقای هوشمند مدیر عامل انجمن ام اس ایران امروز در خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ام اس ایران،نادر مشایخی روز چهارشنبه در نشست خبری رویداد شینداری سه که سومین کنسرت اینتر ارکستر تهران در سال 96 به نفع بیماران «ام اس» است، افزود: موسیقی باعث دوریم از استرس می شود، حمله استرس دارم اما حالم به قدری بد نمی شود که نتوانم کاری انجام دهم.
وی با بیان اینکه سومین کنسرت اینتر ارکستر روز شنبه 25 شهریور ماه ساعت 21 و 30 قیقه در تالار وحدت برگزار می شود، تصریح کرد: می خواهیم به کسانی که دچار این بیماری هستند نشان دهیم که با وجود «ام اس» هم می توان زندگی کرد و خوشبخت بود.
مشایخی با توضیح اینکه 80 نوازنده و خواننده این کسنرت را اجرا می کنند، گفت که در این اجرا از سازه های فرهنگ های مختلف استفاده شده است.
وی ادامه داد: برخلاف برنامه های معمول موسیقی که تلاش می کنند برای ساعاتی افراد را سرگرم کنند تا سختی های زندگی را فراموش کنند، در این برنامه قصد داریم چیزی به شنونده دهیم که همراه خود ببرد.
رهبر اینتر ارکستر تهران با بیان اینکه بسیاری از بیماران «ام اس» بیماری خود را از دیگران مخفی می کنند، گفت: باید در خصوص این بیماری اطلاع رسانی شود، بسیاری تصور می کنند که «ام اس» یک مرگ تدریجی است اما من به هیچ عنوان چنین احساسی ندارم.
مشایخی ادامه داد: مشکل این است که مردم نمی دانند «ام اس» چیست در این بیماری از لحاظ ظاهری برای فرد چیزی رخ نمی دهد اما در انجام هیچ کاری نیز همیشه قطعیت وجود ندارد.
وی گفت: در این اجرا قطعاتی از موسیقی باروک و موسیقی معاصر اجرا خواهد شد.
به گفته، مشایخی، همچنین آثاری از باخ با همکاری گروه کر اینتر ارکستر به رهبری هامون هاشمی، قطعاتی از جان باتیست لولی آهنگساز فرانسوی قرن 17، در ترکیب سازه های ایرانی و سمفونیک، و نیز قطعه ای از جورج فردریک هندل و قطعاتی از آروو پرت اجرا می شود.
عبدالحسین هوشمند مدیر عامل انجمن ام اس ایران: از دولت و مجلس تقاضا داریم لوایح و مصوبات حمایت از مبتلایان به ام اس در خصوص خاص شناخته شدن این بیماری را به نتیجه برسانند.

نظر شما