اعضاء هیات مدیره

درمان ذهن - بدن

درمان ذهن - بدن


اصطلاح «درمان ذهن-بدن» به گروهی از تکنیک‌های شفابخشی اشاره دارد که می‌تواند باعث آرامش و بهبود سلامت شود. این تکنیک ها شامل تمرینات: یوگا، مراقبه، هیپنوتیزم، موزیک درمانی، تای چی، رایحه درمانی و تکنیک های ذهن آگاهی می باشند.
مطالعات متعدد نشان داده‌اند که ذهن می‌تواند تأثیر زیادی بر روی علائم فیزیکی افراد داشته باشد. به طوری که استرس و اضطراب به طور خاص می تواند باعث افزایش علائم بیماری ام اس شود و بسیاری از افراد حتی ممکن است در زمان های مواجهه با آنها دچار عود بیماری ام اس نیز شوند.
درمان های ذهن-بدن ممکن است راهی فوق‌العاده مفید، کم‌هزینه و کم خطر برای مقابله با استرس و اضطراب باشد.
ممکن است لازم باشد چندین تکنیک مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است. شاید لازم باشد در هر روز خاص، کاری را انجام دهید که متناسب با شرایط بدنتان است. به عنوان مثال شاید در بدترین روزهای بیماریتان، بهترین چیز دسترسی به یک پنجره ای باشد که بتواند شما را در ارتباط با جریان زندگی اطرافتان قرار دهد.
با درمان های ذهن-بدن می توانیم استراتژی‌هایی را برای افزایش قدرت ذهن ایجاد کنیم و در نتیجه توانایی خود را برای عملکرد بهبود ببخشیم و واکنش‌های بدنی خود را کنترل کنیم.
نکته مهم این است که به درمان های ذهن-بدن به عنوان داروی مکمل فکر کنید نه جایگزین آنها. درمان‌های ذهن-بدن همینطور می‌تواند باعث افزایش مشارکت افراد در پیشبرد روند درمانی با پزشک شود.

 

Date

05 آبان 1399

Tags

ام اس