نشست مدیران شعب انجمن ام‌اس

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۱ کد خبر : ۴۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۳
صبح دیروز ۱۹ اردیبهشت هم‌اندیشی مدیران شعب انجمن ام‌اس کشور به میزبانی انجمن ام‌اس ایران در سالن دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد
نشست مدیران شعب انجمن ام‌اس


در این نشست که مدیران شعب مراکز استان و شهرستان حضور داشتند پروفسور لطفی رئیس انجمن ام‌اس ایران ضمن خیر مقدم به حضار بر لزوم برپایی اینگونه نشست‌ها تاکید کردند در ادامه آقای دکتر صحرائیان نایب رئیس انجمن ام‌اس ایران بر همبستگی هرچه بیشتر انجمن‌ها و تک صدایی بین آنها سفارش کردند و حفظ روحیه مبتلایان به ام‌اس و خدمت رسانی به ایشان را مهمترین وظیفه انجمن‌ها دانستند.
در ادامه دکتر موسوی مدیر واحد آموزش و پژوهش به برگزاری کارگاه مدیریت استراتژیک مخصوص سازمان‌های مردم نهاد پرداختند.
اداره جلسه بر عهده جناب آقای هوشمند مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران بود.
جناب آقای هوشمند ضمن خیر مقدم به مهمانان شرکت کننده در این نشست گزارش جامع و کاملی از فعالیت‌های انجمن ام‌اس ایران در سال گذشته ارائه دادند و از شعب انجمن ام‌اس خواستند آنها نیز گزارش سالیانه خود را جهت استفاده از تجربیات انجمن‌ها در اختیار یکدیگر قرار دهند.مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران بر حفظ انسجام انجمن‌های ام‌اس کشور تاکید کردند و از مدیران خواستند اینگونه جلسات ادامه پیدا کرده و ارتباط بیشتری بین شعب برقرار شود. همچنین سرکار خانم خرازی
 کاکاوند به نمایندگی از مبتلایان به ام‌اس در نشست مدیران استانی انجمن ام اس ایران گفت:

راهی جز فرهنگ و هنر برای معرفی ام اس نداریم/ «ام اس» ناتوانی هست، اگر رسیدگی نکنیم

دبیرکل سومین جشنواره فرهنگی هنری «سمفونی لک لک ها» در نشست مدیران استانی انجمن ام اس ایران گفت: هیچ راهی برای معرفی «ام اس» نداریم مگر از طریق فرهنگ و هنر.
به گزارش روابط عمومی انجمن ام اس ایران، حسین کاکاوند، اظهار کرد: در حال رایزنی با مسئولان مربوطه هستیم تا امسال  مجسمه یا تندیس ام اس را در تهران نصب کنیم.

وی ادامه داد: جشنواره «سمفونی لک لک ها» تنها برای مبتلایان به ام اس نیست و همه می توانند آثار مرتبط خود را به این جشنواره ارسال کنند. هیچ راهی برای معرفی «ام اس» نداریم مگر از طریق فرهنگ و هنر. باید از طریق فرهنگ و هنر با جامعه حرف بزنیم و ام اس را به شکل درست تشریح کنیم تا ذهنیت اشتباه مردم درباره این عارضه از بین برود.

در ادامه وی با بیان این که برنامه های فرهنگی و هنری بسیاری برای معرفی ام اس به جامعه برنامه ریزی شده است؛ گفت: ما حتی می خواهیم با ام اس شوخی کنیم. امسال در روز جهانی ام اس، استند آپ کمدی خواهیم داشت و در جشنواره فرهنگی هنری «سمفونی لک لک ها» بخش کاریکاتور داریم.

دبیرکل سومین جشنواره فرهنگی هنری «سمفونی لک لک ها» همچنین اظهار داشت: از روز نخستی که به درخواست آقای هوشمند همکاری مجدد خود را با انجمن ام اس آغاز کردم، به این نکته تاکید داشتم که ما در انجمن ام اس کمیته علمی داریم و بزرگترین متخصصان علمی کشور در این کمیته گرد هم آمده اند، اما در کنار آن باید کمیته فرهنگی هم داشته باشیم. امروز کمیته فرهنگی انجمن ام اس ایران فعالیت های بسیاری دارد. این کمیته کلیپی مختص انجمن تولید کرده که در روز جهانی ام اس برای نخستین بار پخش می شود. همچنین آلبوم موسیقی درمانی برای نخستین بار تولید شده است که از 7 قطعه موسیقایی در آن استفاده شده است. در کمیته فرهنگی این موضوع مورد بررسی و به تصویب رسیده است که در انجمن های ام اس سراسر کشور، افراد مبتلا به ام اسی که سابقه بیماری شان زیاد است، خدمات ارائه کنند و درک متقابلی بین آنها و مراجعه کنندگان شکل بگیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تمام کسانی که در جشنواره ام اس فعالیت می کنند، به صورت داوطلب در این رویداد حضور دارند و همه به شکل رایگان در خدمت جشنواره و مبتلایان به ام اس هستند. هنرمندان مبتلا به ام اس در شهرستان های کشور نیز زیاد هستند و با روش های نوین می توان از این استعدادها برای معرفی درست ام اس استفاده کرد و در عین حال به خود این عزیزان هم باید کمک کرد و نخستین کمک، دیده شدن است.

وی افزود: پزشکان می گویند 70 درصد مبارزه با بیماری ام اس، دست خود آدم است. ام اس ناتوانی است و من قبول ندارم که ناتوانی نیست. اما می توان با آن مقابله کرد. جشنواره سمفونی لک لک ها باید تبلیغ شود تا مردم بدانند چهره ام اس، چهره ناتوانی نیست. بلکه چهره ای فرهنگی و هنری است. نگاه جامعه به ام اس تغییر نمی کند، مگر آن که نگاه ما مبتلایان به ام اس نسبت به آن تغییر کند.

علاقه مندان برای اطلاع از فراخوان سومین جشنواره فرهنگی و هنری انجمن ام اس ایران «سمفونی لک لک ها» می توانند به آدرس http://iranms.ir/fa/news/category/9/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7مراجعه کنند.
این مراسم با صحبت‌های چند تن از مدیران شعب ادامه پیدا کرد و در پایان پرسش و پاسخ بین شرکت کنندگان صورت گرفت.

کلید واژه ها: ام اسانجمن ام اس ایرانایران ام اس


نظر شما :