تایچی قسمت پنجم

تایچی قسمت پنجم

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۸ کد : ۳۸۷
تعداد بازدید:۱۷۱
تایچی قسمت پنجم

ورزش تای چی و چی گنگ  ( Taiji & Qigong )
بخش پنجم
سلام دوستان 
در این قسمت عملکرد ورزش تای چی و چی گنگ را در کمک به حفظ تعادل احساسی بررسی میکنیم.

هفت احساس اساسی: شادی، خشم، نگرانی، افسردگی، غم، ترس و تعجب، اگر به درستی کنترل نشوند، می‌توانند هماهنگی (توازن) را تحت تأثیر قرار داده و در نتیجه عملکردهای اندام های بدن را مختل کنند. خشم به کبد آسیب می رساند؛ خوشحالی بیش از حد به قلب آسیب می زند، نگرانی به طحال آسیب می رساند، غمگینی به ریه ها آسیب می زند و ترس به کلیه ها آسیب می زند. یک تاثیر رایج احساسات شدید، خواب مختل شده (آشفته) است که ممکن است باعث تضعیف بیشتر بدن شده و فرد را بیشتر در معرض آسیب پذیری قرار دهد. احساسات بیش از حد منجر به اختلال هایی در گردش چی( انرژی ) و خون می شود و در نتیجه باعث ایجاد وضعیت داخلی عدم تعادل در بدن می شود.
به منظور تنظیم احساسات، در ادبیات باستانی پزشکی چینی پیشنهاد شده است که فرد باید یک ذهن آرام و خوش بینانه داشته باشد که خالی از نگرانی ها و افکار گیج کننده است. طول عمر را می توان با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم مانند انجام ورزش، میانه روی در تغذیه ، داشتن یک برنامه منظم روزانه و انجام فعالیت های تنظیم ذهن و بدن افزایش داد.
شما میتوانید از ورزش تای چی و چی گنگ برای تشخیص عدم تعادل انرژی درون بدن خود استفاده کنید .این آگاهی کمک میکند تا ببینید کدام شیوه زندگی باعث عدم تعادل می شود تا برای رفع یا تعدیل آن اقدام کنید.. برای رسیدن به این هدف تمرینات ویژه ای در این ورزش وجود دارد که فرد را برای رسیدن به این تعادل کمک میکند.

در قسمت بعد به نقش تای چی و چی گنگ در تقویت استخوان و مفاصل اشاره میکنیم .

شاد باشید و سلامت.
مدیریت ورزشی انجمن ام اس ایران


نظر شما :