ورزش تای چی۳

ورزش تای چی۳

۰۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۷ کد : ۳۴۵
تعداد بازدید:۱۳۵
ورزش تای چی۳

ورزش تای چی و چی گنگ  ( Taiji & Qigong )

بخش سوم

چی گنگ دانش حداقل چهارهزار ساله ی مطالعه و تمرین سخت کوشانه در مورد انرژی است.هزاران سال است که چینی ها در زمینه ارتباط درونی اجزای طبیعت تحقیق میکنند و به وسیله ی این تجربیات تمرینات چی گنگ متعددی در راستای تنظیم چرخه انرژی بدن انسان با چرخه های طبیعت ابداع کرده اند. ازآنجا که چی (Qi) منشا زندگی است ، اگر بدانید که چگونه عمل می کند و چگونه می توانید بر آن تاثیر مناسب بگذارید میتوانید عمری طولانی و سلامت داشته باشید.

تای چی هنری چند وجهی است . مجموعه ای از حرکات آرام و سیال که نظریه سلامت خود را از طب سنتی چین ، اصول بنیادی اش را از فلسفه تائو ( قانون طبیعت ) و ساختار حرکتی خود را از مکتب آرامش درونی هنرهای رزمی چین گرفته است . 
اگر دانش چی گنگ را اقیانوسی پهناور ببینیم ، تای چی جزیره ای ست در میان آن . افرادی که  تای چی و چی گنگ را به صورت هنرهای مجزا و جداگانه تمرین می کنند به سرعت در می یابند که چی کونگ در لایه های متعددی از تای چی قرار گرفته است. انجام آگاهانه حرکات تای چی به عنوان تمرین چی گنگ نه تنها باعث افزودن فوائد چی گنگ به تای چی می شود بلکه بهبود کیفی حرکات تای چی را نیز سبب می گردد.
در ادامه با ویژگی ها و فواید این تمرینات بیشتر آشنا می شویم...
شاد باشید و سلامت .
مدیریت ورزش انجمن ام اس ایران


( ۱ )

نظر شما :